אודותי

מיכאל אלר

about2"חיבור לערוץ תקשורת משותף קושר בין הצדדים ומבטיח תקשורת בריאה ופתרון ממשי לכל בעיה."  מיכאל אלר

 

הנושא המרכזי והמהותי ביותר בתרבות האנושית הוא נושא משמעות החיים. נושא אשר מקנה את החיבור הפנימי והעמוק של האדם עם עצמו, של האדם עם זולתו ושל האדם עם המציאות. אלו הם שלושת מערכות היחסים שהאדם צריך להיות מעורב בהם. ככל שהאדם מחובר עם יותר מאחד משלושת מערכות יחסים אלו, הוא מרגיש מחובר ומסופק בחייו, מרגיש את ייעודו ושמח. לולי החיבור של האדם אל שלושת מערכות יחסים אלו האדם מרגיש מנותק יותר ויותר מעצמו ומסביבתו ולמעשה פחות ופחות חי.

למעשה הדבר העיקרי שרוב ככל בני האדם מחפשים בחייהם הוא: שמחה, סיפוק ואושר.

מערכת יחסים תקינה ופוריה של זוגיות טובה, חינוך וקשר טוב עם הילדים, יגרמו לנו להרגיש שאנו מצליחים בחיים, אך אלו מצריכים לימוד והבנה מעמיקה. בתור הורים עלינו להצליח לרוות נחת מהילדים ולהיות שלמים ובטוחים בעצמנו שעשינו את התפקיד הזוגי וההורי שלנו כמו שצריך, זאת העבודה שתביא סיפוק לחיינו.

 

מיכאל אלר מספר על עצמו

מהות ושאיפת חיי לאפשר לכם ובעזרתכם לשנות גישה לחיים ולפתור בעיות תקשורתיות בכל אחד מתחומי החיים. בהיותי חוקר נפש, מחנך, יועץ זוגי, אישי ומשפחתי, ייסדתי את מכון תבין המושתת על שיטת 'המדרגה הנעלמת' – לפיתוח האישיות, אשר בזכותה תזכו לחיים רגועים ונוחים יותר.

מודעות עצמית בעיני היא המפתח ואחד האלמנטים החשובים ביותר בפיתוח אישיות האדם ומערכות היחסים שהוא מנהל.

כאשר אדם ניגש לייעוץ אישי, זוגי או חינוכי מטבע הדברים הוא נוטה לחפש אחר היועץ הטוב ביותר שיוכל להבין את הסיפור מכל צדדיו והיבטיו ולהצליח לתת את הכלים המתאימים לצאת מהבעיה ולעלות על דרך המלך, אך אין זה דבר מובן מאליו.

למרות זאת, כשנכנסים לתהליך כלשהו של מודעות מבינים מיד כי אין מקום להשוואות לא בין בני זוג, לא בין ילדים שונים בתוך משפחה אחת ולא בין יועץ אחד לחברו. לכל אחד נקודת המבט שלו אשר יחד יוצרים את המבנה השלם של ההסתכלות הכללית על הדברים. האמת שכל אחד מנסה לתת את המקסימום, לכל אחד נקודת מבט שונה וייחודית, והרעיון המרכזי הוא לדעת לזהות איפה החלק שאתם מכניסים לתקשורת, החלק המשפיע על הדינמיקה ויוצר את החיבור העמוק עם המטפל, עם בן הזוג או הילדים שלכם.

לדעתי סוד ההצלחה הוא להיות ער ומודע לפרטים מסוימים בתוך התמונה הכללית של סיטואציות החיים ועל ידי זה ליצור יותר צירופים אפשריים אשר ירחיבו את אפשרויות הבחירה. בדרך כלל אדם שעסוק בסיפור האישי שלו, בבעיות החיים המטרידות או בניסיון וחתירה אחר חיפוש למצוא מזור לבעיותיו, נעלמים ממנו פרטים אחדים, לרוב מספיק פרט אחד כדי להצליח לשבש את כל מערכת קבלת ההחלטות.

 

 

"לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו בה כאשר יצרנו אותן" ~ אלברט איינשטיין.

 

לתת למישהו אחר לטפל בבעיות שלכם זה אולי ריזיקה גדולה מידי, כמעט כל אדם בטוח שיוכל להוציא ולגאול את עצמו מהסבל בו הוא נמצא. אך בו ברגע שאנשים מאפשרים לעצמם להיפתח ולחשוף את המידע שברשותם נוכל יחד להצליח להשתמש בתבונה כדי להפיק ממנה יותר תובנות מעשיות, נראה את התמונה ביותר ממדים מכפי שראינו קודם.

בעקבות עבודת המחקר וההתבוננות שארכה כשבע שנים נפתחו בזכותה גם הדלתות אל המרחב התודעתי. על ידי כך גדלו גם אפשרויות הבחירה ובעקבותיהן גם ספקטרום צבעי החיים והדינאמיקה שבהם.

אחת התכונות הטבעיות שצריכות להיות ליועץ ובפרט ליועץ שמתעסק בנושאים רגישים של משפחה ויחסים בין אישיים היא להיות רגיש, להבין ולהתחבר לאנשים. ייחודיות לא נמדדת רק בזכות הלוגיקה והיכולת לעשות אנליזה, אלא ובעיקר בשל החיבור הטוב והעמוק שנוצר עם אנשים והרצון לתת, להעניק ולהעביר את כל הידע והתובנות שצברתי במהלך השנים.

לעשות את מה שאני אוהב, להשתמש בלב ובאהבה שלי לאנשים לעזור להם לפתור בעיות. מאז ומתמיד זיהיתי את עצמי וגם אחרים זיהו אותי כאדם שניחן בבניית אסטרטגיות טובות ויעילות לפתרון בעיות מורכבות במיוחד בזכות כוח האבחנה הרחב שבורכתי בו. להצליח לראות את הסיפור מזווית ראייה אובייקטיבית, להפריד בין הגורמים ולבצע ניתוח של סיטואציות חיים או קו חיים שלם זה הייחודיות שלי. היכולת לבצע חיבורים לאותם אלמנטים שנמצאו כאותם אלה הגורמים לכשל במערכות החיים. לחזור למסלול חיים נורמטיבי.

 

שיטת המדרגה הנעלמת ו מכון תבין תל אביב נוסדו ונועדו לספק פתרונות לבעיות מורכבות במערכות יחסים גדולות ובפיצוח אתגרים ענפים. אני לא אוהב להתייחס למערכות יחסים כמערכות מסובכות, אלא כמערכות מורכבות אשר ניתן לפצח לבחון ולהבין.

יש בי אהבה וסימפתיה מיוחדת למערכות יחסים עמוקות ומשמעותיות. קורה ואני פוגש אנשים הנמצאים בפרשת דרכים או בצומת בחיים, במהלך המפגשים אנו מוצאים יחד מה צריכים לשנות בחיים כדי להשיג את מה שרוצים או איך להצליח לצאת מנקודת משבר.

המפגשים עמוקים ובנויים משיחות נפש. השיחות אף הן מורכבות מתהליכים עמוקים, המון הקשבה לרובד העמוק שבנפש, הבנה יסודית ומעמיקה של מה שהביא את הנועץ למצב הזה. הייעוץ נעשה באופן אינטואיטיבי, אני לא פסיכולוג או רופא, בדרך כלל אני פוגש אנשים מתביית על משהו בשיחה, הכשל פשוט קופץ לי מול העיניים.

 

התפיסה והאמונה של אלר

אמונתו של אלר מתבססת על ההבנה שכל אדם יכול ורשאי לעשות שינוי משמעותי בחייו וזאת באמצעות שינוי הפרספקטיבה על המציאות. הוא מאמין שכל בעיה, מקורה באופן ההסתכלות של האדם ובהתייחס למציאות בה הוא חי.

 

המטרה – להוביל אתכם לשינוי וצמיחה תוך פרק זמן קצר.

הדרך – אבחון, יעוץ, הדרכה ליווי ותמיכה.

התוצאה – חיבור עמוק לאדם עם עצמו, עם הזולת ועם המציאות.

 

 

מיכאל אלר – שיטת המדרגה
התפיסה של אלר מתמקדת בעובדה כי מערכת היחסים הזוגית, היא מערכת היחסים המרכזית בחיים ועל כן נכון להתמקד בה. אלר מאמין שכל אדם חייב להכשיר עצמו, להיות פנוי רגשית ולהיכנס לתוך תהליך השינוי וזאת בכדי שהוא יתממש.

הכרות עם תקשורת בריאה ונכונה לצד החלק הנסתר אשר גורם לעתים למחלוקות במערכות היחסים. הם השילוב בין מכון 'תבין' ובין השיטה המודולרית של "המדרגה הנעלמת", המבוססת על 7 שנות מחקר ומסייעת לכל אדם להשיג את השינוי המיוחל. הבנה מצד אחד וראיית החלק הנעלם מצד שני, הם אלו שמקנים את האיזון שבנפש.

עלינו לעקוב בשקיקה ולתור אחר מציאת צורות חשיבה שונות, אחרות וחדשות על סיטואציות החיים שלנו. את מה שלא עובד אנחנו צריכים ללמוד להסיר.

 


נשמח לייעץ לכם

לשיחת היכרות ללא התחייבות

צרו קשר