זוגיות

זוגיות

רבים שואלים מהי עבודה זוגית? מבקשים עצות לזוגיות טובה. תוהים ותמהים מהי התאמה זוגית ואיך ניתן ליצור אותה, או איך ניתן לדעת שהיא אכן מתרחשת? בדרך כלל שאלות מהסוג הזה באות ועולות כאשר בני זוג רוצים למסד את הקשר או כאשר עומדים בפני זוגיות שניה.

הדבר הבטוח הוא שעצות ל שיפור הזוגיות, או טיפים לזוגיות נכונה אינם מספיקים במקרה בו אנו רוצים לייצר זוגיות טובה או להיות ולחיות בזוגיות לאורך זמן. עלינו לחפש אחר משהו עמוק ושורשי הטמון במהות הקשר. במערכות יחסים בכלל ובפרט במערכת יחסים זוגית אין הדבר נכון להגיע רק למצב הישרדותי כלשהו, עלינו לשאוף, לרצות ולעבוד על כך שנגיע למקום של הנאה וסיפוק.

כדי לדעת מהי עבודה זוגית או איך להצליח בזוגיות צריך לדעת בכלל מהי זוגיות. האמת שרוב ככל השואלים הם אנשים שכנראה לא מודעים לכך שזוגיות היא תהליך של אינטראקציה בין שניים שצריך לטפח ולהשקות אותו כל הזמן. זוהי מערכת יחסים שלא נוצרת מאליה ואינה ממשיכה להתנהל אם מישהו לא ינהל אותה.

ייעוץ זוגי הוא תהליך מודע בו מסכימים שני בני הזוג או אחד מהם להיכנס לתוך תהליך של הבנה והתבוננות שיגרור בעקבותיו את השינוי במערכת הזוגית בה הזוג נמצא. ללא נטילת אחריות של אחד מבני הזוג לפחות לא נוכל להגיע להשגת המטרות המשותפות או להגיע למצב של זוגיות אידיאלית.

כדי לצאת ממעגל התסכול צריך לעשות עבודה עצמית בעיקר של הבנה והפנמת התובנות הנצרכות כדי לקיים מערכת איתנה. זה נכון שרבים מאתנו מחפשים את החיים הנוחים והטובים, אך מה שצריך לדעת הוא שכדי להגיע לחיים מיטביים צריך עבודה של מחקר והבנה של מערכת היחסים הנוכחית ולהציבה אל מול מערכת היחסים הרצויה, וזאת תוך התייחסות ומדידה אל מול מערכת יחסים אידיאלית.

אלו הם שלושת הפרמטרים שבלעדיהם לא נוכל לקיים מערכת יחסים תקינה. למעשה ניתן לסכם זאת בכך שאתה צריך לבחון את מערכת היחסים שלך על ציר הזמן מנקודת המוצא של איפה שמערכת היחסים שלך נמצאת במצבה הנוכחי, ומשם אל נקודת היעד שזה המצב האידיאלי בו מערכת יחסים צריכה להיות, וזאת אל מול הדרך שתעשה על מנת להשיג את מערכת היחסים הרצויה והמתאימה עבורך ועבור בת הזוג שלך.

בלוגים נוספים

כתיבת תגובה