ייעוץ זוגי חינם

ייעוץ זוגי חינם

ייעוץ זוגי חינם

כאשר בני זוג נמצאים בתוך מערכת זוגית, לא תמיד הם מודעים לבעיות ההולכות ונרקמות בקשר הבין אישי שלהם. אך כאשר הם מתעוררים לחיים ומתחילים להבחין ולהבין שיש להם בעיות הזקוקות לטיפול, מיד צצה ועולה השאלה האם ייעוץ זוגי יהיה רלוונטי במקרה שלי, הרי המקרה שלי הוא הכי קשה ולא נראה שמישהו יוכל להבין ולסדר את הבעיות בהם אני נמצא.

וגם אם יהיה איזה יועץ שינסה להבין את המערכת הזוגית, עולה השאלה כמה עולה ייעוץ זוגי והאם כדאי בכלל להיכנס לתהליך שאנו לא יודעים את סופו. עד כדי כך לפעמים בני זוג מעדיפים להשאיר את בעיות הזוגיות שלהם בעינם כאילו יפתרו מאליהם.

ייעוץ זוגי ומשפחתי הינו ייעוץ הכולל בתוכו את כל היחידים במשפחה ואת כל היחסים והקשרים ביניהם. כאשר בני זוג מחפשים ייעוץ זוגי באינטרנט לא תמיד יוכלו להגיע באמת ליועץ התואם את ציפיותיהם וצרכיהם. לצורך כך יצטרכו בני הזוג לערוך חיפוש מתאים לצרכיהם ולצרכי המשפחה שלהם באופן ספציפי.

 

יועץ זוגיות

האם טיפול זוגי עוזר? זוהי שאלה שמטרידה רבים. וכאן ניתן לומר כי היועץ אינו הפותר לבני הזוג את הבעיות שלהם אלא כל מטרתו של היועץ היא להכווין את בני הזוג למצוא את התשובות בתוכם ולמצוא את הפתרונות לבעיותיהם באופן הכי תואם כך שיוכלו גם ליישם.

טיפול בזוגיות או ייעוץ שיינתן על ידי היועץ ללא כל חיבור לבני הזוג או כל פתרון שלא יבוא מהם, לא יהיה בו את הכוח המניע אותם לרצות לפעול ולשנות את התנהגותם.

כמו כן בני זוג רבים נרתעים מעצם העובדה כי יצטרכו להיכנס לתוך תהליך שאינם יודעים מהו סופו, בדיוק לצורך כך נוצר המושג טיפול קצר מועד אשר נועד לתת מענה לבני זוג להבין את המבנה הכללי של מהי זוגיות וכן להבין מהו המבנה המתאים להם.

יעוץ גירושין יהיה טוב ומועיל כדי להביא את בני הזוג להגיע לפירוק מהסכמה ברגע שנעשו כל המאמצים לבנות ולשמר את המערכת הזוגית. כל עוד בני זוג לא עברו את התהליך של הכרת המרכיבים הזוגיים והמעכבים להתפתחות ובנייה של המערכת הזוגית שלהם לא נוכל לגשת להליך של פירוק. לכן יעוץ לגירושין יהיה רק כמוצא אחרון לאחר שנוסו כל הדרכים לשמר את התא המשפחתי.

בלוגים נוספים

כתיבת תגובה