מערכת יחסים

מערכת יחסים

מערכת יחסים

יחסים בין בני זוג או בין הורים לילדים מתחילים ביחס של האדם עם עצמו. ככל שהאדם יותר מחובר עם עצמו יוכל לנהל מערכת יחסים תקינה עם סביבתו הקרובה והרחוקה.

כאשר נחקור נבחן ונתבונן במרכיבי מערכת יחסים זוגית נראה כי היא מורכבת מצרכים שונים שצריכים להיות מסופקים על ידי שני בני הזוג כדי שתוכל להתקיים ולהתפתח.

כאשר מדברים על מערכת יחסים זוגית, הדבר הראשון שעלינו לדעת הוא העובדה כי זוהי ישות עצמאית שעומדת בפני עצמה. היא מערכת רוחנית הנוצרת ממעשים מחשבות ודיבורים נקיים נטולי אינטרסים אישיים. כל עוד אחד מבני הזוג אומר, עושה, חושב או מתכוון להשיג אינטרס כזה או אחר הוא חוטא ביחס למערכת היחסים הזוגית.

לכן, כתוצאה מהאמור לעיל אין מקום למילוי הצרכים של אחד מבני הזוג, זאת מכיוון שאז כל אחד מצפה מהשני שיבוא וימלא את צרכיו שלו.

כאשר אין מקום לצרכים שלך או של בת זוגתך באופן ישיר וספציפי, מיד המערכת היחסים הזוגית שלכם עולה מדרגה לכיוון בירור המהות הפנימית שלה – מהם הצרכים של היחסים??

היחסים הם משהו שנוצר כתוצאה מהשקעה של שני יחידים שמוכנים ופועלים לבנות משהו משותף. היות ומערכת היחסים היא משהו נסתר שאינו נראה לעין באופן שניתן לראות בו באופן פיזי, ודאי מן ההכרח יהיה שגם לא יהיה ניתן לבנות אותה על ידי מעשים פיזיים בלבד, ועלינו יהיה להבין אל תוך הנפש הפנימית של כל יחיד ויחיד.

זוגות רבים בטוחים שעם קניית מתנה כלשהי יוכלו לכפר על עוולות כלשהם שעשו בעבר וזה יהווה להם מקום בטוח להביע את בקשת הסליחה שלהם על ידי משהו חומרי פיזי. אך לצערנו הנפש מבקשת קשר הרבה יותר עמוק ומהותי.

כל עוד הנפש לא תגיע לסיפוקה, שום חומר בעולם לא יוכל להרגיע אותה. ובאופן כללי ניתן לומר כי היחסים מבקשים את הקשר הפנימי האכפתי בין שני בני הזוג. הקניינים הפיזיים, היציאות והמעשים המשותפים מהווים בסך הכל טריגר ליצירת הקשר העמוק יותר.

בלוגים נוספים

כתיבת תגובה