עצמאות ביחסים

עצמאות ביחסים

שלום חברים יקרים

בימים אלו שבין זיכרון לעצמאות, בולט גם הנושא שבין עצמאות ליחסים. מדברים על זיכרון על עצמאות ועל יחסים. הכל מתחיל מזיכרון, עובר לעצמאות ומשם ליחסים. זיכרון אינו היסטוריה, משהו שהיה ואיננו עוד, זיכרון הנו קיים וחי בתוכינו והוא בעצם החיים עצמם. ללא זיכרון אין חיים, יש רק קיום. ולמעשה זיכרון הוא עצם החיים.

רבים מאתנו מבקשים לעצמינו את תחושת החופש המתערבבת בתודעתנו עם תחושת החירות, חופש הביטוי והעצמאות. אך רבים מאיתנו לא יודעים באמת מהו חופש אמתי ואיך לנהוג בו ברגע שאנחנו נמצאים בתוך מערכת יחסים.

נדמה כי מערכות יחסים שואפות לדעוך עם הזמן, להיכנס למצב שינה, או שיגרה ושעמום אשר מותירים אחריהם שובל שלם של עשן שמסתיר בכלל את המטרה הראשונית ממנה באנו ואליה ציפינו כל חיינו.

זוגות רבים מכירים ונישאים מתוך בטחון שהם אוהבים, או גם ברצונם להיות נאהבים. אך המציאות המרה שבה פעם אחר פעם וטופחת על פניהם. הם מנסים להדק את הקשרים, ואילו אלה האחרונים מנסים להסתיר ולהתיר את עצמם אל תוך החופש.

מערכות יחסים דורשות למידה ותחזוק מלא בדיוק כפי שהיית עושה בכל עסק שלך שהיית רוצה להצליח ולשגשג בו. מערכות יחסים אינן פועלות מאליהן ואינן מזינות את עצמן. מישהו צריך לדאוג ולתפעל אותם. לולי זה הן פשוט לא עובדות. אין להם קיום ללא החיים והדינאמיקה החיונית ששני בני הזוג מפיחים בהם.

אז ביקשת עצמאות וקיווית שמערכות היחסים שלך יעבדו לבד, ואולי גם ישודרגו מעת לעת, ואתה תשב לך על זרי הדפנה, או על הספה בסלון כדי שחלילה לא תתאמץ יותר מידי. הצרכים שלך ימולאו ויסופקו על ידי בן הזוג, ואילו אתה כל מה שיוותר לך לעשות הוא רק להיות שם בכדי לקבל את כל הטוב והשפע הזה.

האמת שצר לי לאכזב אותך אבל כדי להגיע לשלווה במערכות יחסים צריך לעבוד לבנות להבין להכיל לשמוח להשתתף ולשתף בכדי שמשהו יתחיל לעבוד, וגם אז אתה צריך לתחזק כל הזמן. אז אתה יכול להגיע אל השלווה המנוחה והנחלה, אבל קודם לכן הדבר דורש מאמץ לא קטן. את העצמאות שלך תשיג כאשר תתפעל את הזוגיות. כאשר הזוגיות תתפעל מהפעילות שלך, כאשר תמלא את הצרכים של בן הזוג ושל הזוגיות עצמה. רק לאחר מיכן תוכל למצוא לעצמך את רגעי השקט שלך.

עצמאות שמח

בלוגים נוספים

כתיבת תגובה