פרידה מבן זוג

פרידה מבן זוג

פרידה מבן זוג

אחד מהפתרונות המוצעים לבני זוג במצב של מריבות מתמשכות או קצרים ואי הבנה הדדית הוא הפתרון של להיפרד לתקופת מה.

פרידה מבת זוג יכולה להיות מועילה במקרים מסוימים אך לעתים קרובות גורמת להסתגלות של אחד מבני הזוג למצב הקיים. לא תמיד בן או בת זוג רואים או מרגישים את החיסרון של הצד השני ולפעמים אף נהנים מהמצב של להיות לבד.

פרידות בדרך כלל הם לא טיפול במצב אלא התעלמות או טשטוש של המצב הקיים. בתקווה שהזמן יעשה את שלו ובני הזוג ישכילו להבין כי לא כדאי להישאר לבד בגלל סיבה כזו או אחרת.

ודאי שפתרון זה אינו יעיל ואינו מספק ליצירת חיבור ממשי של אחד מבני הזוג לאחר תהליך של פרידה. לפעמים דווקא נוצר ההיפך בדיוק. נוצר פער יותר עמוק בין בני הזוג.

כדי להיפרד בצורה טובה יש להגדיר זמן חזרה וכניסה לתוך תהליך של בנייה עצמית תוך מתן פוקוס על הפן הזוגי, או יותר נכון בנייה זוגית עם הסתכלות ותשומת לב גם לפן האישי – נפשי – חברתי.

האדם למעשה הוא מכלול של כל מיני גורמים המשפיעים על חייו והתנהגותו. אם יש בעיה זוגית איננה רק בעיה זוגית אלא היא מופיעה בשאר מישורי החיים לסוגיהם, ולכן לא תמיד פרידה היא הטיפול היעיל בבני זוג אשר לא מגיעים לעמק השווה.

בני זוג צריכים לבחון את החלופות המתאימות להם כדי לייעל את ההבנה המשותפת ביניהם ולא רק לראות את טובתם האישית והאינטרסים העצמיים שלהם.

פרידה זוגית אשר תעמוד בפני עצמה תוך הסתמכות על הזמן החולף שמשהו יקרה אינה יעילה באף אחד מהמקרים. ללא ייעוץ, טיפול והדרכה לא נשיג את היעד.

 

בלוגים נוספים

כתיבת תגובה