שבועות ומודעות עצמית – מאמרי העידן החדש

שבועות ומודעות עצמית – מאמרי העידן החדש

שבועות ומודעות עצמית

 

 

העמוק שבמערכות היחסים הוא היחס שבין האדם לעצמו. הוא היחס הכי נסתר גם מעיני האדם וגם מעיני הבריות. האדם צריך שיקופים חיצוניים על מנת שיראה את שבנפשו פנימה.

 

 

כדי לראות בתוכך פנימה אתה צריך חקירה של האני והתבוננות בעצמך בדרכי פעולותיך בדיבורך במחשבותיך, בהכרת רגשותיך וכוחותיך הנפשיים. כדי שבני האדם יוכלו להכיר אותך הם צריכים התבוננות על מעשיך התנהגותך ודיבורך. לא תמיד במראה חיצוני ניתן לזהות מי אתה.

 

 

חג השבועות הוא החג שבא לבטא את היחסים העמוקים ביותר שהם בין האדם ועצמו, נוכל להבחין בהתחייבות של רות ביחס לעצמה ללכת בדרך האמונה אחרי חמותה נעמי, אשר היא רק דוגמה לאופן בו אנחנו צריכים ללמוד ולפעול על פיו.

 

 

כדי להאמין בעצמך אתה חייב לאהוב את עצמך, וכדי לאהוב את עצמך, אתה חייב לראות את כל הצדדים של עצמך כולל אלו השליליים או שלא נראים הכי טוב ולהשלים איתם, להבין שהם חלק ממך ואתה חלק מהם.

 

 

כדי לאהוב את עצמך אתה צריך לתת ולקבל כי מערכת של אהבה בנויה על היסוד של נתינה וקבלה. זוהי סירקולציה המולידה יחס של אהבה. תוכל לשאול את עצמך מה אתה נותן לעצמך ומה אתה מקבל. אהבה יוצרת איחוד של הנשמה שלך בתוכך. אהבה יוצרת את החיבור בין חלקי האני שלך. בין המחשבה להרגשה בין הדיבור למעשה ובין כל חלק וחלק בך לחלקים האחרים.

 

 

האם שמת לב פעם שאתה רק נותן לעצמך ואולי כלל לא מקבל מעצמך. האם שאלת את עצמך אי פעם; מה אתה מקבל מעצמך?

אתה מאפשר לעצמך לראות לשמוע להבין אוכל ישן ועושה כל דבר למען עצמך. כל אלה הם נתינות שאתה נותן לעצמך. אך מה אתה מקבל מעצמך?

 

 

התשובה היא; שאתה מקבל מעצמך את עצמך, ואתה מקבל את עצמך רק על ידי נתינה לאחר. כשאתה נותן לאחר, לכאורה אתה נחסר את מה שנתת, אבל בעין של אמת אתה בעצם מקבל. ואם תשאל מה אני מקבל ממנו? התשובה היא; שאתה לא מקבל ממנו כלום, אבל אתה מקבל הרגשה טובה, אתה מקבל תחושה שאתה לא יכול לתת לעצמך לבד מבלעדי הזולת.

 

 

הדבר דומה לאדם שהחליט לנשק את עצמו, וודאי שלא ירגיש כל הרגשה לא של אושר וגם לא של אהבה. הרגשת האהבה, האושר והסיפוק שלך מעצמך יכול לבוא רק ממתן לזולת. רק דרך זה אתה יכול לקבל משמעות לחיים.

 

 

כעת תחשוב מה אתה יכול לתת לזולת? מה הזולת צריך לקבל ואתה יכול להעניק לו? מה יכול לעשות את הזולת שמח? לפעמים זאת רק מילה טובה חיוך, מעשה או מחווה למען הזולת.. את כל הדברים האלה אתה מקבל בחזרה באופן ובצורה בה אתה בוחר לתת. אם אתה נותן בשמחה ובמאור פנים, תקבל בחזרה את האור והוא יכנס לתוכך. אתה מקבל מעצמך את עצמך דרך הזולת. הזולת והאמצעים בהם אתה משתמש כדי לשמח את הזולת על ידי מעשי חסד הם אלה שיקנו לך את המשמעות והאושר בחייך.

 

שבועות שמח

מיכאל אלר

תבין – תקשורת בונה יחסים נכונים

בלוגים נוספים

כתיבת תגובה