אודות המכון

תבוא. תחווה. תבין!

 

מכון תביןתקשורת בונה יחסים נכונים

Tavin_Logo2מכון תבין – המכון לחקר הנפש – הוקם על ידי מיכאל אלר, מומחה בענייני תקשורת ויחסים במשפחה, ובעל ניסיון מקצועי של למעלה מ-20 שנה בתחומי הייעוץ והטיפול לזוגות, משפחות ויחידים. המכון פועל במגוון נרחב של תחומים, בעלי מכנה משותף: תקשורת בונה יחסים נכונים – לשיפור איכות החיים.

 

מכון תבין – תחומי פעילות

  • אבחון ייעוץ וטיפול אישי  מתקיים במסגרת מסע קוגניטיבי-רגשי, המיועד לצרכי מיקוד ופיתוח האישיות, וכל זאת באמצעות נטילת אחריות אישית ובחירה מודעת בכל רגע נתון במהלך החיים.
  • אבחון ייעוץ וטיפול זוגי ומשפחתי  מבוסס על דינאמיקה תקשורתית בין בני הזוג ובמערכות היחסים הנרקמות בין היחידים בתוך המשפחה. מטרת הייעוץ היא להקנות לכל אחד ואחת מבני הזוג את היכולת לנהל קשר זוגי המחדש את עצמו ושומר על יציבות ועוצמה לאורך זמן, ולהעצמת התקשורת והדינאמיקה הנוצרת בין בני המשפחה וכל זאת, תוך מציאת פתרונות מעשיים לכל קושי או משבר עמו מתמודדת המשפחה.
  • אבחון ייעוץ וטיפול חינוכי  מיועד להורים אך מתמקד בעולמם הרגשי-אישי של ילידיהם. מטרת מפגשי הייעוץ היא לסייע לכל הורה (כפרט וכתא משפחתי) להשיב לידיו את הסמכות והאחריות ההורית, וכפועל יוצא מכך, לייצר עבור ילדיו חיים מלאי משמעות, אתגר ועניין.

 

תחומי הפעילות במכון מיושמים באמצעות שיטה ייחודית המכונה: "המדרגה הנעלמת". שיטה זו פותחה על ידי מיכאל אלר במשך שבע שנות מחקר וכתיבה, והיא מבוססת על 7 מודולים תקשורתיים בהשראת היהדות, הפסיכולוגיה והפילוסופיה המעשית. על שיטת "המדרגה הנעלמת" העוסקת בעיקרה בפיתוח האישיות, תוכלו לקרוא בהרחבה לחצו כאן.

 

מכון תבין – אופי הפעילות

הפעילות במכון תבין מתקיימת במסגרת סדרת מפגשים אישיים, זוגיים או משפחתיים. התהליך ההתנהגותי בכל אחד מתחומי הפעילות מיושם באמצעות 5 שלבים:

  • אבחון – איסוף מידע לצורך אבחון ומציאת שורש הבעיה והגורמים להיווצרותה והופעתה.
  • ייעוץ וטיפול – הליך מעמיק המתמקד במציאת פתרונות מעשיים לשורש הבעיה שאותרה באבחון. ההליך משלב תרגול פרקטי של שיטת "המדרגה הנעלמת". הוא מיושם בהתאם לקצב האישי
    והפתיחות הרגשית של כל אחד ואחת.
  • הדרכה – פעילות מעשית ליישום הפתרונות שאותרו בשלב הייעוץ.
  • ליווי – מעקב ופיקוח אחר יישום הפתרונות, תוך מתן דגש והכוונה לחיזוקם.
  • תמיכה – חיזוק עידוד וסיוע בנקודות ספציפיות, לשמירה על תוצאות ההליך בטווח הארוך.

 

לכל אחד ואחת מאתנו יש את הזכות לחיות חיים מלאי סיפוק, אתגר ועניין.

במכון תבין דוגלים בטיפוח ההידברות – באמצעות תקשורת מכבדת והבנת צרכי הנפש של כל אחד ואחת. מאפשרים לכם ליהנות ממגוון נרחב של פתרונות מעשיים לשיפור התקשורת הבינאישית, פיתוח האישיות והשגת היעדים. תבוא. תחווה. תבין!

לפניה מהירה לחץ כאן

נשמח לייעץ לכם

לשיחת היכרות ללא התחייבות

צרו קשר